7 ویژگی که میخواهیم در گوشیهای هوشمند در سال 2021 ببینیم

7 ویژگی که میخواهیم در گوشیهای هوشمند در سال 2021 ببینیم

سال 2020 سالی سخت ولی بسیار خوب برای گوشی های هوشمند بود. آیفون 12 با تغییر عمده در طراحی آیفون بنظر دوست داشتنی تر از قبل می آید...

سال 2020 سالی سخت ولی بسیار خوب برای گوشی های هوشمند بود. آیفون 12  با تغییر عمده در طراحی آیفون بنظر دوست داشتنی تر از قبل می آید. سال 2020 همچنین شاهد عرضه تعداد زیادی دستگاه جدید تاشو و طیفی از تلفن های ارزان قیمت عالی مانند Pixel 4a 5G و Samsung Galaxy S20 FE بود. اما در حالی که سال 2020 سال خوبی برای توسعه گوشی های هوشمند بود اما همیشه این گوشیها پتانسیل بهتر شدن را دارند. تعدادی از ویژگی ها وجود دارد که امیدواریم در سال 2021 استاندارد شود. در اینجا ویژگی هایی وجود دارد که دارای تاثیر بیشتری هستند.

 

نمایشگر با قابلیت سرعت رفرش بالاتر:

سال 2020 تعداد زیادی نمایشگر گوشی نه تنها در گوشیهای پرچمدا بلکه در بسیاری دیگر از گوشیها منتشر شد. نه تنها تلفن های بیشتری از نمایشگرهای 90 هرتز بهره مند شدند ، بلکه برخی از نمایشگرها مانند سری Galaxy S20 سامسونگ تا 120 هرتز را نیز دریافت کردند ، ، حتی برخی از آنها مانند Samsung Galaxy S20 FE  به 144 هرتز هم میرسیدند نمایشگرهای با سرعت رفرش بالا ، با انیمیشن های نرم و روان ، احساسی فوق العاده دلچسب را ایجاد می کنند. به نظر می رسد هر چیزی که بر روی صفحه نمایش حرکت می کند ، بدون هیچ جست و خیز و لرزش ، لمس شما را کاملاً ردیابی می کند. تا بالاخره تلفنی با این ویژگی دریافت نکنید ، نمی دانید چه چیزی را از دست می دهید. تعداد کمی از تولیدکنندگان این فن آوری را با آغوش باز به کار گرفته اند. به عنوان مثال ، وان پلاس نمایشگر با سرعت رفرش بالایی را در همه تلفن های فعلی خود ارائه می دهد ، محصول بزرگ آیفون حتی اگر صفحه نمایش آیفون 12 عالی است ، بدون شک سرعت رفرش بالاتر باعث پیشرفت بیشتر آن می شود. امیدوارم که سرانجام در سال 2021 تغییر کند ، حتی اگر فقط به 90 هرتز باشد و نه 120 باشد.

 

شارژ بی سیم:

در حال حاضر اکثر تلفن های پرچمدار از شارژ بی سیم برخوردار هستند ، اما فناوری باید در دستگاه های سطح پایین هم ارائه شود. در واقع ، 2021 باید سالی باشد که همه دستگاه های جدید از جمله گوشیهای  ابتدایی ، فناوری شارژ بی سیم را ارائه می دهند. شارژ بی سیم واقعاً راحت تر از شارژ سیمی است ، حتی اگر سرعت آن زیاد نباشد. با استفاده از شارژرهای بی سیم می توانید به راحتی تلفن خود را روی یک پد شارژ کنید.

 

شارژ بی سیم معکوس:

این مورد کمی بیشتر غیر قابل دسترسی است ، اما هنوز هم یک ویژگی واقعاً مفید است که حداقل دوست داریم گسترش یابد. با شارژ بی سیم معکوس ، تلفن شما تبدیل به پد شارژ می شود. که می تواند برای شارژ دستگاه هایی مانند ساعت های هوشمند و هدفون هایی که از شارژ بی سیم پشتیبانی می کنند مفید باشد. این لوازم جانبی دارای باتری های کوچکی هستند که می توانند حتی با یک شارژر بی سیم کم خروجی به سرعت شارژ شوند.. اکنون ، تنها شرکتی که انتظار نداریم شارژ بی سیم معکوس را در دنبال کمد ، اپل است. متأسفانه ، این شرکت با استفاده از یک استاندارد شارژ بی سیم متفاوت برای Apple Watch ، به نوعی خود را با مشکل روبرو کرده است ، به این معنی که شارژ بی سیم معکوس لزوماً برای کسانی که در اکوسیستم اپل هستند ، کارایی بزرگی نخواهد داشت.

به روزرسانی های به موقع (و مکرر) نرم افزار

بعضی از شرکت ها این مشکل را دارند: ما به شما ، اپل و گوگل نگاه می کنیم. اما برخی دیگر ، در سال 2020 ، هنوز به روزرسانی به موقع نرم افزار را ارائه نمی دهند و این یک مشکل واقعی است . در واقع ، بیشتر تولیدکنندگان تلفن های اندرویدی که  Google  نیستند می توانند عملکرد بهتری نسبت به الان داشته باشند. انجام درست به روزرسانی های Android دشوار است. اما این مشکل ما نیست - هنوز ناامیدکننده است که باید ماه ها منتظر ویژگی های جدید باشید ، چه رسد به بروزرسانی های امنیتی که می توانند برای حفظ امنیت داده های شما حیاتی باشند. در حالت ایده آل ، هر تلفن Android باید هر بروزرسانی که احتیاج دارد در همان روز در دسترس قرار بکیرد ولی این هرگز اتفاق نخواهد افتاد - اما وقتی تقریباً یک سال پس از در دسترس قرار گرفتن یک به روزرسانی نرم افزاری دریافت می کنید ، می دانید که مشکلی وجود دارد. به خصوص هنگامی که آن به روزرسانی های فوق العاده دیررس معمولاً یک و تنها پلتفرم ارتقا یافته برای تلفن هستند.

 

از شر آن صفحه کلیدهای خسته کننده خلاص شویم:

درر اینجا باید یک پیام به تولیدکنندگان تلفن داد: فقط به این دلیل که شما سازنده ی اندروید خود هستید  به این معنی نیست که باید برای آن صفحه کلید درست کنید. در واقع ، لطفا صفحه کلید شما افتضاح است. سامسونگ و ال جی به خصوص با صفحه کلید خود کار بدی انجام می دهند. مخصوصا کشیدن دقیق نیست ، تصحیح متن و تکمیل خودکار ذهن شما را خسته کننده می کند و چیدمان ها در مکان هایی قابل درک نیستند. در حالی که صفحه کلید اوپن سورس اندروید خوب کار می کند و Gboard خود Google نیز شگفت انگیز است. مشکل اصلی این است که بسیاری از مردم از این واقعیت که می توانند صفحه کلید Android خود را تغییر دهند آگاه نیستند و این بدان معنی است که آنها به سادگی با یک تجربه تایپ خسته کننده همراه هستند. آنها احتمالاً ناامید می شوند و فکر می کنند همه آندرویدها اینگونه هستند.

 

فوکوس خودکار روی دوربین های جلویی:

طی چند سال گذشته دوربین های عقب دارای ویژگی های جدید بسیار خوبی بوده اند اما به دوربین سلفی توجه کمتری شده است .شاید قدم بزرگ بعدی برای استاندارد بودن  دوربین جلو ، داشتن فوکوس خودکار باشد. در حال حاضر ، اکثر دوربین های جلو دارای یک نقطه کانونی ثابت هستند ، که منجر به یک عمق میدان بسیار عمیق می شود - یعنی همه موارد در کانون توجه هستند ، از جمله کل پس زمینه شما. این منطقی است ، زیرا اطمینان حاصل می کند که هر چقدر دستگاه خود را نگه دارید ، همه چیز در کانون توجه قرار می گیرد - اما همچنین میتواند بد باشد چونکه کلی عکس می گیرد. برای افزایش کیفیت دوربین های جلو ، دوربین های سلفی که می توانند فوکوس خود را تنظیم کنند ، پیشرفت بزرگی خواهد بود.

 

پذیرش کامل آخرین استانداردهای صوتی بلوتوث:

صدای بی سیم هرچند که از نظر قانونی خوب نباشد ، اما بیشتر قابل قبول است درواقع ما می خواهیم ببینیم سازندگان تلفن (و صادقانه بگویم ، تولیدکنندگان هدفون) آخرین استانداردهای صوتی بلوتوث  ز جمله فناوری مانند  AptX HD  را قبول می کنند .AptX HD  اساساً صدای به اصطلاح "بدون ضرر" را از طریق بلوتوث امکان پذیر می کند ، به این معنی که شما می توانید صدای با کیفیت CD یا کیفیت بهتر را بدون نیاز به اتصال به سیم دریافت کنید. تعدادی از تلفن ها از فناوری استفاده کرده اند ، اما نه همه آنها - و علی رغم کنترل اپل بر روی سیستم عامل ، به طور قابل توجهی در iPhoneاین ویژگوجود ندارد .پس ما باید هدفون ها را نیز استاندارد کنیم. این یک مبارزه سخت است. اگرچه تردید داریم که این امر در کل صنعت تغییر کند ، زیرا به نظر می رسد اکثر مردم حتی با سطح فعلی کیفیت صدای بلوتوث به گوش دادن ادامه می دهند ، مطمئناً خوب خواهد بود.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد